katre eesmaa

Olen Katré, graafiline disainer kelle südameasjaks on kauni ja puhta visuaalse identiteedi loomine loovisikutele, ettevõtjatele ja tegijatele – aidates neil nii jutustada oma lugu ning suhestuda ideaalse sihtgrupiga.

Minu armastus detailide ja loomuliku lihtsuse vastu sai alguse ülikoolis, kus õppisin sisearhitektuuri. Proovisin paar aastat kontoritööd tehes ellu jääda, kuid leidsin iseennast alles peale poja sündi. Mul tekkis sügavam huvi graafilise disaini ja brändi kujunduse vastu ning sukeldusin kordagi tagasi vaatamata sellesse põnevasse maailma. Nüüd teen koostööd erinevate klientidega, kes on täis rõõmu ja tahet, sooviga luua midagi ilusat ja head.

Kui ma parasjagu ei tööta oma suure laua taga, siis tõenäoliselt veedan perega aega, joonistan või jalutan ennastunustavalt kuskil raamatupoe riiulite vahel.

visuaalne identiteet
logo kujundus

kunstiline juhtimine
strateegia

trükiste disain
illustratsioonid

01 / eeltöö

Minu lähenemisviis igale projektile on alati sama – esmalt selgitada välja miks ning alles seejärel mis ja kuidas. Eduka projekti vundamendiks on põhjalik ja mõtestatud eeltöö ning sellepärast küsingi enne loovtöö algust hästi palju küsimusi ja teeme Pinterestis koostööd. Saadud informatsiooni põhjal panen kokku mood boardi ja kunstilise suuna pdf’i.

02 / disain

Kui visioon on paigas, siis alustan ideede visandamist esmalt paberil ning siis arvutis. Seejärel esitlen ühte tugevaimat logo kontseptsiooni koos kommentaaridega. Siinkohal on hästi tähtis põhjalik ja õigeaegne tagasiside, sest selle põhjal teen vajalikud muudatused. Kui kõik on heaks kiidetud, siis jätkan ülejäänud brändi elementide kujundamisega ning annan kõigele viimase lihvi.

03 / uus algus

Projekti lõppedes edastan vajalikud failid üheskoos brändi stiilijuhisega Dropboxi lingi kaudu, kust saad need mugavalt oma arvutisse alla laadida. Stiilijuhis annab põhjaliku informatsiooni logo, värvide ja tüpograafia kohta ning kuidas igat elementi korrektselt kasutada. Kõige viimaseks jääbki tehtud töö üle ainult rõõmu ja uhkust tunda ning enesekindlalt edasi liikuda. Palju õnne!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!