Kas saaksid ainult logo teha?

Lühidalt öeldes – ei. Ainult logo ei too brändile edu. Selleks on ikkagi vaja terviklikku lähenemist kogu visuaalsele identiteedile. Usun, et läbimõeldud loo jutustamiseks on vajalik alustada brändi strateegiast ja lasta sellel juhtida kõiki disaini elemente.

Kaua kõik aega võtab ja millal saaksime alustada?

Sõltub suuresti töö mahust ja kliendi reageerimisajast aga keskmiselt võtab brändi kujunduse projekt aega 2 kuni 4 kuud.

Hooajast ja graafikust sõltuvalt võib minu kättesaadavus varieeruda. Töötan korraga piiratud arvu projektidega, mis on broneeritud 1-2 kuud ette aga võib ka juhtuda, et saan juba homme alustada. Palun arvesta sellega kui ühendust võtad.

Mis on brändi strateegia?

Brändi strateegia on kogu protsessi vundament. Sinna peale hakkame maja ehk sinu brändi ehitama. See aitab meil jõuda selleni kes sa oled, mida sa teed, mis sind sütitab ja miks see kõik sinu ideaalsele kliendile oluline peaks olema. Katame põhitõed ettevõtte missioonist visioonini kuni tone of voice‘ini välja. Räägime asjadest, mille peale sa võibolla ise pole tulnudki. Kõik see info aitab mul sinu ettevõttega igal tasandil tutvuda, et saaksin loodavale brändile kujundada tabavad visuaalid.

Mis see kõik maksma läheb?

Iga projekt on erinev ning maksumus oleneb projekti sisust. Kui olen esmase infoga tutvunud, siis saab valmis pakettide seast endale meelepärase valida või paneme kokku just sinu ettevõtte vajadustele vastava paketi.

Kas pakud ka mingeid makseplaane?

Jah, tasuda saab kahes või kolmes osas olenevalt projekti suurusest. Koha tagamiseks graafikus on sinu ja minu aja austamiseks tarvis tasuda ettemaks 50%. Viimane osamakse tasutakse vahetult enne projekti lõppu. Makstud summad tagastamisele ei kuulu. Projektid broneeritakse „kes ees, see mees“ põhimõttel.

Mida kogu protsess sisaldab?

Brändi strateegia

Brändi lugu, väärtused, brändi arhetüüp, kliendi persoona, konkurentide analüüs, positsioneering, mood board ja palju muud.

Visuaalne identiteet

Hõlmab endas põhilogo ja selle erinevaid variatsioone, et kasutusala oleks võimalikult paindlik. Lisaks värvipalett, tüpograafia valik ning muud graafilised elemendid, mis peegeldavad sinu ettevõtte unikaalseid omadusi.

Toetavad lisad

Kui visuaalne identiteet on paigas, siis on meil võimalus hõlpsasti luua mis tahes toetavaid materjale – olgu selleks erinevad trükised või lihtsamad pakendid.

Stiilijuhis

Stiilijuhises on kirjas uue identiteedi kasutamise juhendid, värvikoodid, graafika ja muude lisade info. Kõik selleks, et sinu bränd oleks ka edaspidi ühtne ja korrektselt edastatud.

Selgus ja ühtsus

Brändi kujunduse protsess võimaldab sul enesekindlalt oma brändi omada ning kõnetada ideaalset sihtgruppi.

Katré Eesmaa