Kas oled valmis tegema koostööd brändi disaineriga?

Brändi kujundus on imeline ja tasuv investeering, kuid see ei pruugi olla iga ettevõtte jaoks lahendus. Selles postituses jagan viite küsimust, mis aitavad sul otsusele jõuda, kas oled valmis tegema koostööd brändi disaineriga.

 

1. Mis liiki ettevõtet omad?

Üldjuhul saavad enamik tootepõhiseid ettevõteid sellest kasu kui brändi identiteet on juba algusest peale olemas. Seda juba esiteks selle pärast, et hea bränding ja väljanägemine on üks põhilisi põhjuseid, miks me eelistame üht toodet teisele. Miks siis mitte seda juba kohe alguses õigesti teha.

Samas persoonibrändide puhul eelistatakse enne brändi kujundusse investeerimist veidi oodata. Just see ootamine annab tegelikult vajaliku aja mõistmaks, kes sa oled ning mis teeb sinu brändi ainulaadseks.

 

2. Kas sa tead kes oled? Ja mis teeb sind ainulaadseks?

Enne brändi kujundusse investeerimist on oluline omada head ettekujutust sellest kes sa oled ning mille poolest sinu ettevõte teistest erineb. See teadmine aitab disaineril luua brändi, mis peegeldab sind ja sinu ettevõtte olemust ning samas võimaldab ka silma paista.

Mõnikord võib selle kõige väljaselgitamine aega võtta ning see on täiesti okei. Kui ei ole jõudnud nendele asjadele mõelda, siis ole mureta, paljud disainerid aitavad protsessi käigus kõiges selgusele jõuda.

 

3. Kas oled selleks investeeringuks valmis?

Pole saladus, et bränding võib olla märkimisväärne investeering. Kindlasti tekib kiusatus palgata keegi tagasihoidliku eelarvega, kuid siiski soovitan alati oodata ja pigem säästa, et saaksid teha koostööd meelepärase disaineri, stuudio või agentuuriga:

— kelle tehtud tööd ja esteetika sulle meeldib
— kellel on põhjalik ja läbimõeldud protsess
— omad tema/nende suhtes head sisetunnet, käib mingi positiivne klikk, äratundmisrõõm

 

4. Kas sul on olemas eesmärgid, mida bränding aitaks saavutada?

Oletame, et sul on eesmärk järgmisel aastal oma kohvik avada. Sellisel juhul soovitan aegsasti ühendust võtta, et sul oleks avamiseks siltidel, menüüdel, etikettidel, põlledel jms ühtne bränding. Arvesta, et enamik disainereid broneerivad mitu kuud ette ning brändi kujunduse projekt võtab olenevalt töö mahust ka omajagu aega. Mida varem disaineri kaasad, seda parem.

 

5. Kas olemasolev bränd hoiab sind kuidagi tagasi?

On sul olnud hetki, kui keegi küsib su käest visiitkaarti ning sa ainult naeratad kohmetult? Sest ainuke asi mille sa kuus aastat tagasi kiiruga jõudsid teha oli mingi logo laadne asi, aga kõik muu jäi tegemata? Ma tean seda tunnet.

Või äkki tunned, et sinu olemasolev bränd või veebileht mõjutab sinu toodete/teenuste müüki mitte just kõige paremini? Tean seda tunnet ka. Oled oma ärisse pannud oma südame ja hinge ning väärid brändi, mille üle võiksid uhkust tunda.

 

Kui vastasid enamusele JAH, siis ilmselt oled selleks teekonnaks valmis. Kui tekkis küsimusi, siis jätkan hea meelega vestlust näiteks Instagramis @katreeesmaadesign või võid ka otse kirjutada  katre@katreeesmaa.com.

 

Parimat,
K

Katré Eesmaa