disaineri-raamaturiiul-vol1-katre-eesmaa

disaineri raamaturiiul vol1

Internetist leiab päris palju blogisid ja kodulehekülgi, mis pakatavad igasugustest disainiteemalistest materjalidest, juhenditest ning nõuannetest. Samas olen ise sisimas vanakooli inimene ning mulle meeldib näiteks raamatuid reaalselt käes hoida, neid sirvida, järjehoidjaid vahele pista ning vajadusel nende põhjal märkmeid teha. Ja raamatute lõhn! Raamatupoed on kohad, kus võin tundide viisi aega veeta ning tavaliselt lahkun ühe-kahe kunsti- või disainiraamatuga. Selle tõttu on mul tekkinud koju arvestatav kogus disainiraamatuid, mis mind üht- või teistmoodi inspireerivad ning on abiks olnud. Toon siin välja mõned oma lemmikud. P.S Neid on ka hea oma disainilembestele sõpradele või tuttavatele kinkida!

best-design-books

1. How to Style Your Brand – Fiona Humberstone

See on raamat, mis avas mu silmad, aitas kujundada mu uut brändi ning mõjutas suuresti ka mu tööd. Lihtsalt ja arusaadavalt kirjutatud, täis inspiratsiooni, reaalseid näiteid ning vajalikke nõuandeid. Sirvin seda vähemalt paar-kolm korda nädalas ja ikka ei tüdine ära. Fiona on suurepärane autor, brändistilist ja koolitaja ning eelkõige hea eeskuju. Kõik, mis ta teeb on puhas kuld. Käisin ka tema brändi kujunduse koolitusel ning olen lihtsalt vaimustuses. Heaks uudiseks kõikidele Fiona fännidele on see, et kevadel tuleb välja teine raamat, mida saab tema kodulehelt juba eeltellida.

2. Steal Like an Artist – Austin Kleon

Sa ei pea olema geenius, vaid ole lihtsalt sina ise. See ongi Austin Kleoni sõnum. Aus ja humoorikas väike must raamat. Jällegi hästi lihtne ja kiire lugemine. Idee sündis ühest New Yorgi kolledži õpilastele peetud kõnest, mille teemaks oli “10 things nobody told you about being creative“. Arvustusi lugedes tuleb välja, et inimesed jagunevad kahte gruppi. Ühed, kes on sellest väikesest raamatust vaimustuses ning teised, kes on meeletult solvunud ja pettunud. No et see raamat ju õhutab teise loomingut varastama ja mida kõike veel. Minu meelest see ei õhuta midagi tegema, vaid annab kiire laksu inspiratsiooni.

3. Logo Design Love: A Guide to Creating Iconic Brand Identities – David Airey

Airey samanimelise ja ülipopulaarse blogi põhjal koostatud raamat, saamaks hea ülevaate, kuidas üks logo ja brändi kujundus käib. Seegi raamat pole mingi tuim ja kuiv õpiku stiilis, vaid hea ja mugav lugeda. David jagab kogemusi ja visandeid oma kõige parematest töödest ning samuti harutab peensusteni lahti ka maailmas tuntud logode kujundused. Miks hästi kujundatud identiteet tähtis on? Kuidas teha ikoonilisi logosid ning kuidas edukalt klientidega koostööd teha? See raamat peaks kindlasti ühel tublil graafilise disaini huvilisel riiulil olema!

4. Know Your Onions, Graphic Design – Drew de Soto

Hea raamat, mis kajastab kuidas olla oma töös veel loomingulisem ja efektiivsem ning mis on täis 25 aasta jagu teadmisi graafilisest disainist. Praktiline ning vahetu, kuid pole üleolevalt kirjutatud ega üleliia tehniline.

5. Pretty Much Everything – Aaron James Draplin

Kõige ägedama jätsin kõige viimaseks! Draplin on üks tore habemik/graafiline disainer USA-st ning raamat, nagu pealkirigi ütleb, on suht kõigest ehk siis segu tema elust ning tehtud töödest. Ja nagu teisedki, ei ole ka tema kitsi jagamaks nippe ja trikke. Ta on üks disaineritest, kes on selles minimalismi ja veidruse ajastul jäänud truuks oma nö retrostiilile, tugevad laiad jooned ning äratuntav värvipalett. Lisaks suurepärasele sisule on raamat ise üks vaatamisväärsus. Suur, raske, hästi värviline ning kaane kujundamisel on kasutatud sügav- ning kõrgtrükki. Jällegi üks must have!

Kõik raamatud on saadaval suuremates raamatupoodides ning kui ei leia, siis tellib Amazonist. Ja nagu postituse pealkirjast aimata võib, on mul veel raamatuid, millest kirjutada. Never enough design books!

ütle sõna sekka

Jaga oma mõtteid