brändi lansseerimine

Uus brändi kujundus või värskenduskuur on valmis saanud, mis edasi?  Nüüd on aeg käised üles käärida ja tööle hakata! Brändi lansseerimine on iga ettevõtte jaoks põnev aeg ning see ei tohiks piirduda pelgalt uue profiilipildi üles laadimisega või kodulehel Publish nupule vajutamisega. Kirjutan lähemalt kuidas edukalt oma uut brändi lansseerida ning seda kõike just väikeettevõtjale mõeldes.

Pane paika lansseerimise kuupäev ja tekita elevust

On mitmeid põhjused, miks tuleks lansseerimise kuupäev paika panna ning seejärel sellele kindlaks jääda. Esiteks, annab see sulle ja disainerile võimaluse teha viimased ettevalmistused enne lansseerimist. Teiseks, tekitab see teatud kohustuse kindlaks ajaks enamvähem kõigega valmis saada. Enamvähema all mõtlen seda, et kõik ei pea ideaalselt valmis olema ning ei tasu inimesi kauaks ootama jätta ainult sellepärast, et flaieri kujundus veel kinnitamata on. Selliseid asju saab ka jooksvalt timmida.

Siin on mõned võimalused, kuidas tekitada elevust uue brändi üle:

Anna inimestele teada mis tulemas on

Kõige lihtsam on seda teha sotsiaalmeedias või kodulehel stardiloenduse kujul. See tekitab jälgijaskonnas põnevust ning huvilised jäävad ootele, et mis juhtuma hakkab. Võid panna jooksma taimeri või postitada aeg-ajalt teemal “2 nädalat veel!” või “Juba 3 päeva pärast!”. Mida loomingulisem siinkohal oled, seda parem.

Kingituste loosimine ja mängud

Kui sul on võimalus tasuta ära anda oma toode või teenus, siis tee seda! Alusta loosimiste ja jagamistega nädal- kaks enne lansseerimist. See on suurepärane võimalus väikestel ettevõtetel üles ehitada oma jälgijaskond ning kaasata neid oma brändi lansseerimisse.

Jaga natuke aga mitte kõike

Meile kõigile meeldib näha, mis toimub tagatubades. Tekita veel suuremat elevust jagades oma jälgijaskonnaga väikeseid detaile oma tegemistest. See mitte ainult ei tekita põnevust, vaid jätab sinust ja su ettevõttest ka personaalsema mulje.

Räägi lansseerimisest kõigile, keda sa tead

Suhtle ja tutvusta oma uut brändi kõigile ning palu neil sõna levitada. Jaga uhkelt oma uusi visiitkaarte ning jäta endast jälg maha.

 

Tähista oma lähedastega

Vii läbi tagasihoidlikum ja personaalsem lansseerimine lähedaste sõprade, sugulaste ja koostööpartnerite seltsis, mis toimub üldjuhul vahetult enne suuremat ja avalikku brändi lansseerimist. See ei pea üldse olema pidu, vaid võib toimuda ka lihtsalt teavitamise kujul, kus selgitad oma uue brändi olemust ning mis hakkab toimuma brändi lansseerimise päeval.

Õigel brändi lansseerimise päeval oled ilmselt väga hõivatud, seega on eel lansseerimise üritus suurepäraseks võimaluseks oma lähedastega veidi tähistada.

Ole lansseerimiseks valmis

Kontrolli päev enne brändi lansseerimist kõik vähemalt kaks-kolm korda üle. Kodulehe olemasolu korral peaks see olema ühe kliki kaugusel avaldamisest ning brändi kujundus loomulikult laitmatu ja ühtne igal platvormil. Päev möödub valguskiirusel ja meeldivas meeleolus kui oled kõik ettevalmistused kenasti ära teinud. Ärka varakult ja kontrolli kõik veelkord üle ning mis kõige tähtsam – naudi päeva!

Lase muudkui edasi

Pärast brändi lansseerimist võivad järgevad päevad tunduda kuidagi… meh. Lansseerimise päeval võib olla väga edukas müük või suur kodulehe külastatavus aga järgmistel päevadel üldjuhul see mull lõhkeb. Et seda leevendada, tuleb lippu kõrgel hoida nii kaua kui võimalik ning muudkui edasi minna.

Eripakkumised ja soodustused

Ära paku eksklusiivseid pakkumisi ainult lansseerimise päeval. Sumina hoidmiseks oleks hea reklaamida mingit soodustust või pakkumist veel vähemalt nädal peale lansseerimist, isegi kui see pole sama väärtusega kui oli lansseerimise päeval.

Ole järjepidev

Su bränd peaks ka peale lansseerimist olema ühtne ja esinduslik. Kui su Instagram on mitteametlik, aga e-mailidele vastates oled seevastu väga ametlik, siis võib see klientides segadust tekitada. Ole igal platvormil järjepidev ja truu oma brändile.

Loo uut materjali mida jagada

Elevus uue brändi ümber vaibub ja see on loomulik. See on aga suurepärane võimalus uue materjali loomiseks, olgu see PR kampaania või blogipostitus. Selgita välja, millest sinu brändi sihtgrupp huvitub ning anna neile täpselt seda, mida nad soovivad.

Ole meeldejääv ning paku alati rohkem

Veendu, et kliendid oleksid rahul ja õnnelikud ning sinu bränd vastaks kõikidele ootustele. Leia viise, kuidas luua suurepäraseid kliendikogemusi ning paku neile alati rohkem. Kirjuta neile käsitsi armas tänukaart või pista kotti mõni tasuta näidis. Õnnelik klient on alati kõige parem reklaam!

Päise pilt Anete Lūsiņa, Unsplash